Про музей | Наукова робота | Інтернет-виставки | Фестивалі | Відділи | Фотогалерея | Контакти

Головна сторінка
Звернення директора.

   Найважливішим завданням музею є збереження, захист, поповнення, наукове опрацювання, реставрація і розвиток скарбниці національного мистецтва від давніх до новітніх часів. Колектив музею проявляє високий професіоналізм, зберігаючи безцінні твори з метою зробити їх доступними для сучасних і майбутніх поколінь, робить усе можливе, щоб кожен відвідувач, завітавши до музею, міг насолодитися творами мистецтва і пізнати багато чого нового, цікавого.

  Ми постійно збільшуємо кількість інформації (альбоми, буклети, екскурсії, лекції, мистецькі заходи) про музейну колекцію, щоби зробити її доступною для нового кола відвідувачів, у тому числі для людей з обмеженими фізичними можливостями. Крім того, ми намагаємося залучати до себе тих, хто вважає, що в музеях нецікаво.

   Основними формами роботи з контингентом відвідувачів є організація масових заходів - фестивалів, під час яких експонуються виставки з фондів музею; мистецьких шоу, що відбуваються в експозиції музею і сприяють ознайомленню з представленими в ній творами мистецтва («Образи, що ожили», «Музей відкриває таємниці», «Бал у Потоцьких» та ін.); численних мистецьких проектів, що поєднують пізнавальні та розважальні складові музейної діяльності.

    Салон мистецтв Вінницького обласного художнього музею, відкритий 1993 року, відіграє провідну роль у широкому ряді просвітницьких програм, що залучають до музею  нові категорії відвідувачів завдяки інноваційній ідеї синтезу мистецтв – живопису, музики, слова, – який відбувається під час мистецьких акцій. Аудиторію Салону складає інтелектуальна, творча, ділова еліта міста, іноземні делегації, відомі музиканти, художники, вчені. Як продовження результативної діяльності Салону мистецтв у лютому 2009 року відкрився «Молодіжний Арт-Салон», головна мета якого – плідна співпраця виключно з молоддю.

Детальніше...
 
Музей пропонує для огляду.

Постійно діюча експозиція.

    Вінниця може пишатися своїм художнім музеєм.Його надзвичайно багата колекція по своєму унікальна і варта глибокого вивчення та репрезентації на вишуканих вернісажах.Простий перелік імен авторів надає уявлення про її значимість: Ромбоутс, Воуверман, Лампі-Старший, Гольпайн, Баччіареллі, Норблін, Ян Сімон, Сімлер, Квадаль, Рослін, Тропінін, Ге, Крамський, Рєпін, Нестеров, Полєнов, Коровін, Свідомський, Світославський, Світлицький, Кайгородов, Платонов, Засідатель, Глущенко, Шишко, Холодний, Коновалюк та ін.

Детальніше...